הרחבה. עובדי הייטק

העבודה בהייטק מאופיינת בגורמי לחץ רבים: הסתכלות על "השורה התחתונה" ולא על המאמץ שהושקע; קבלת החלטות על ידי גורמים מרוחקים; ציפייה של המעבידים לשעות עבודה רבות; ציפייה של המעבידים למתן עדיפות לעבודה על פני המשפחה; חדירה לפרטיות האדם, למשל, טלפונים או דוא"ל שמופנים לעובדים כאשר הם בביתם, בערבים ובסופי שבוע; חרב הפיטורים מאיימת תמיד, גם בתקופות ביקוש לעובדים; ניהול פרויקטים כך שמלכתחילה מקציבים הקצבת חסר במשאבים לפרויקט, וכן הלאה. ובמשפט אחד, קיימת ציפייה של ההנהלה שכל עובד ייתן בין 110% ל- 150% מיכולתו למען החברה\פרויקט\מפעל.
התוצאה היא שעובדים רבים נמצאים בלחץ [דחק, סטרס (Stress)] מתמיד. התקף חרדה היא תופעה נפוצה [סטטיסטית] באוכלוסיה זו. רבים סובלים מהתקפי חרדה [שעשויים להכיל סימפטומים הדומים להתקף  לב], או תופעות פסיכוסומאטיות - כאבי ראש, כאבי בטן או בעיות עיכול, הזעות פתאום, תחושת בלק-אאוט ועוד. רבים נדרשים להתמודדות עם חרדות, רבים מתחילים לחוש חרדה לא ברורה או חרדה מטיסות, חרדה ממקומות פתוחים או סגורים, חוסר יכולת להירדם וחוסר יכולת ליהנות מהחיים.  והגרוע מכל, אנשים חוששים להיות חולים, או לבקש עזרה או לבקש טיפול בחרדה או בלחץ [דחק, סטרס (Stress)].
קיימים סוגי חרדה רבים למשל: חרדה חברתית, חרדת בחינות, חרדה ממקום סדור, חרדה מטיסה וכן הלאה.
טיפול בחרדות מטרתו ללמד את האדם לשלוט על חייו, לשלוט על גורמי הלחץ ולהגיע לאיזון בריא בין מחויבותו לחברה, לבין מחויבותו למשפחתו ומחויבותו לעצמו.
כל הזכויות שמורות לד"ר אליהו (אלי) אברהמי ©2011 טל:04-8243932 מייל:avrahami.eli@gmail.com
בניית אתר EkDesing