טיפול רגשי למבוגרים

 
נפש האדם זה אחד מהנושאים המורכבים והקשים ביותר להבנה בעולם שבו אנו חיים, כל אדם רואה את החיים ואת העולם בצורה קצת שונה – ומכאן כמובן מגיע הקושי.

טיפול רגשי למבוגרים הפך להיות הדרך היעילה ביותר לטפל בדיכאונות וברגשות לא מוסברים אצל אנשים מבוגרים אשר יכולים לחוות קשיים רבים. בשונה מצעירים, המבוגרים ברוב המקרים ידחיקו את הרגשות והדיכאונות שלהם דבר שעשוי רק להגביר את התחושות הלא נעימות ולא לפתור אותן. מהסיבה הזאת מחובתכם קודם כל לדאוג לנפש שלכם ולהרגשה הטובה שלכם שברוב המקרים תשליך גם על כל בני המשפחה הנמצאים ביחד אתכם וחווים את החוויות שלכם.

מתי כדאי לפנות לאופציה של טיפול רגשי?

ברוב המקרים אתם נדרשים לפנות לאופציה של טיפול רגשי כאשר אתם מרגישים כי אינכם מצליחים להתמודד לבדכם עם קושי או בעיה מסוימת. בנוסף אם אתם מרגישים כי אינכם מצליחים להתקדם בחיים שלכם או ששום דבר לא הולך לכם – אלו תחושות שמחויבות אתכם לחפש מטפל רגשי שיעזור לכם כמובן להגיע אל שורש הבעיה.

לעיתים מטופלים רבים אינם יודעים בתחילת הדרך האם הבעיות הקטנות שלכם כביכול מחויבות טיפול, אך מי קבע שרק בבעיות הגדולות מטפלים? בעיות קטנות שאינן מטופלות בזמן הנכון עלולות לגדול ולהיות קשות מנשוא. זוהי הסיבה שאסור לכם להזניח אף בעיה בין אם מדובר בבעיה גדולה או בבעיה קטנה – זה שווה ערך מבחינתכם.

איך לבחור מטפל רגשי?

טיפול רגשי יכול לפתוח בפניכם לא מעט דלתות אשר היו חסומות בפניכם עד לאותו שלב. אך על מנת שתוכלו להגדיר את הטיפול בתור טיפול רגשי מוצלח, עליכם כמובן לבחור מטפל רגשי אשר יתאים לכם כמו כפפה ביד. בדיוק כמו שבוחרים איש מקצוע לתיקונים בבית, גם כאשר בוחרים מטפל רגשי חשוב מאוד לעשות זאת בצורה נכונה ואפקטיבית.

ראשית מוטב לבדוק מהי האינטראקציה שלכם עם אותו מטפל, כך תוכלו ללמוד עד כמה תוכלו להיות פתוחים בפניו. לכל מטפל רגשי יש שיטת עבודה שונה, ולכן אתם צריכים לראות שאתם משדרים בדיוק על אותו הגל דבר שיכול לעזור לכם להתקדם בטיפול. בנוסף תוכלו לבחור באופציה של טיפול רגשי במקום שקיבלתם עליו המלצות כמובן, כך לא תרגישו שאתם לוקחים סיכונים או הולכים למקומות שאינכם בטוחים לגביהם. כאשר אתם פונים למקום שקיבלתם עליו המלצה אתם תרגישו בנוח ותדעו כי אתם ככל הנראה עושים את הבחירה הנכונה.

כל הזכויות שמורות לד"ר אליהו (אלי) אברהמי ©2011 טל:04-8243932 מייל:avrahami.eli@gmail.com
בניית אתר EkDesing