חשיבות הייעוץ הזוגי

 לייעוץ זוגי מקצועי היכולת לתרום תרומה משמעותית וחשובה עבור כל מערכת יחסים. דרך ליווי וטיפול המונחה בצורה נכונה, יכולים הזוגות לשפר את התקשורת, להחיות את הרגש שלעתים מתערער מן השגרה המתמשכת ולחדש את המחויבות לקשר בריא ופורה.

ייעוץ זוגי מקנה יתרונות רבים לכל מערכת יחסים וללא תלות בחומרת הבעיה מולה נתקלים בני הזוג. בכולנו מקונן הרצון העז למערכת יחסים אוטופית ונטולת דאגות ומועקות, אך החיים כמו החיים אינם שחור ולבן ומפעם לפעם עלינו להתגבר על מכשולים ומהמורות שמערערים את תחושת הביטחון והיציבות אליה כל אדם שואף מטבעו. מטרתו של הייעוץ הזוגי היא איננה להעלים את הבעיות, אלא לגשר עליהן ולפעמים פשוט להביא את בני הזוג להכרה כי "הכתם על החולצה הלבנה" הוא פשוט חלק ממה שמקשט אותה והופך אותה לייחודית.

מתי מומלץ להגיע לייעוץ זוגי?

זוגות נשואים טריים ובעלי משפחות וותיקים כאחד בוחרים לפנות לייעוץ זוגי כאשר הם חשים כי אינם מסוגלים לגשר על מחלוקות או סערת רגשות בכוחות עצמם.

קשה יהיה לציין מתי נקודת הזמן הנכונה ביותר בה מומלץ להגיע לייעוץ שכן תחושתו של כל אדם היא אישית ונובעת מעולם הערכים שלו והדרך שבה הוא חווה את המציאות. מאפיין זה מוביל לא פעם להגעה של בני הזוג לייעוץ מתוך הרצון האישי של פרטנר אחד שחש כי איננו מסוגל עוד להתמודד לבדו עם המצוקה הגדולה מבלי לקבל התערבות חיצונית מאיש מקצוע.

חשוב להכיר בעובדה שאף מערכת יחסים איננה חסינה וזהו טבעו של העולם. לעתים הבעיות צפות באופן גלוי כבר בתחילת מערכת היחסים ומאפשרות גישור ופשרה, ולפעמים הן עולות לפני השטח לאחר זוגיות של שנים ארוכות עקב לחצים וגורמים סביבתיים בלתי צפויים. אם כן, אין זה עניין של אם כדאי או לא לגשת לטיפול זוגי, אלא התחושה אם ישנה דרך להועיל למערכת היחסים ולהיטיב עם איכות החיים של שני בני הזוג. כל זוג יכול להפיק תועלת רבה ונחת מייעוץ והכוונה מקצועית שלא רק מתבסס על גישות מחקריות מבוססות, אלא גם מספק אוזן קשבת ודעה שלישית שאיננה נוטה לצד כזה או אחר.

קבלת הכוונה מונחית מאנשי מקצוע מיומנים...

כדי להפיק את המירב מסדרת המפגשים ולספק טיפול יסודי ומעמיק, נדרשים יועצים ויועצות זוגיים למעבר קורס ייעוץ זוגי הפונה מבעוד מועד לקהל יעד ייחודי דוגמת פסיכולוגים, בעלי תארים ראשונים במדעי ההתנהגות ולמחזיקים בהכשרות שונות וניסיון במקצועות הטיפול.

רבים טועים לחשוב כי המטפלים הזוגיים מספקים אוזן קשבת ותו לא, כשלמעשה מדובר באנשי מקצוע שהוכשרו במסגרת הלימודים בגישות מחקריות וטיפוליות ומחזיקים בכלים מקצועיים וטכניקות מבוססות להתמודדות עם מגוון רחב של משברים ומצוקות רגשיות שונות דרך הצעת דרכי חשיבה חלופיות, הצפת נושאים כואבים אל מעל פני השטח וביצוע טכניקות של גישור ופשרה.

דרך טיפול נכון ושיטתי יכולים הזוגות לשפר את הדרך שבה הם מתקשרים האחד עם השני, להפחית את מידת העוצמה הרגשית השלילית הקיימת ביניהם, לשקם את האינטימיות שאבדה עם השנים מבלי לשים לב ולהבין ולכבד את הצרכים והרצונות השונים.

כי לזוגיות שלכם מגיע הרבה יותר!

החלטתם להגיע לטיפול? זהו סימן שהגעתם לנקודה בה אתם מכירים בפערים שנפערו ביניכם וחשים מוכנים לטפל בהם וגם להתפשר במידת הצורך. אל תצפו לנוסחת קסם והגיעו מתוך ההבנה כי כל מערכת יחסים מקבלת "מכה בכנף" מפעם לפעם והחוזק האמיתי הוא להתייצב ולהמשיך אל עבר היעד – האושר שמגיע לכולנו להרגיש אוהבים ונאהבים.

 
כל הזכויות שמורות לד"ר אליהו (אלי) אברהמי ©2011 טל:04-8243932 מייל:avrahami.eli@gmail.com
בניית אתר EkDesing